>
2024-04-03

Policijos ir finansų sektoriaus partnerių bendradarbiavimo memorandumas: modernus įrankis greitam ir kokybiškam apsikeitimui raktine informacija

Gyvename amžiuje, kuriame inovatyvios ir modernios informacinės technologijos kasdien atveria naujus būdus keistis ir tobulėti. Jos plečia mūsų galimybių ribas ir iš esmės keičia gyvenimo, darbo bei bendravimo įgūdžius, ženkliai prisidėdamos prie patogesnio rytojaus kūrimo.

Pasaulyje, kuriame technologinė pažanga, atrodo, neturi ribų, informacinės technologijos yra nepamainomos, o nuo greito keitimosi informacija, priklauso ne tik mūsų kasdienio gyvenimo kokybė, bet ir saugumas.

Balandžio 3 d. Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla kartu su kolegomis ir partneriais iš Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos, Specialiųjų tyrimų tarnybos, VšĮ „Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centras“, Lietuvos bankų asociacijos ir asociacijos „Fintech Hub LT“ pasirašė bendradarbiavimo memorandumą, kuriuo sutariama diegti modernų programinį įrankį, skirtą palengvinti apsikeitimą informacija ir duomenimis. Šis įrankis reikšmingai prisidės siekiant greičiau ir efektyviau tirti bei užkardyti įvairaus pobūdžio nusikalstamas veikas.

„Džiaugiuosi, kad šiandien susirinkome vedini bendro tikslo ir pasiruošę dar vienam dideliam ir reikšmingam pokyčiui, kuris, tikiu, taps svarbiu įrankiu sunkių ir organizuotų nusikaltimų užkardymo ir tyrimo srityje. Dedame tvirtus pamatus greitesniam ir sklandesniam duomenų teikimo ir apdorojimo procesui, kuris supaprastins duomenų gavimo bei perdavimo procedūras, sumažins ir optimizuos išteklius, taupant ne tik laiką, bet ir finansinius resursus. Paversime šiuolaikines technologijas savo sąjungininku ir pagalbininku“, – memorandumo pasirašymo renginyje sakė Lietuvos policijos generalinis komisaras.

„Sparti technologijų plėtra ir skverbimasis į daugelį mūsų gyvenimo sričių  itin paspartino informacijos srautus ir išaugino duomenų kiekius iki sunkiai suvokiamų dydžių. Todėl labai svarbu, kad teisėsaugos institucijos ir finansų įstaigos turėtų skaitmenizuotą ir efektyvią keitimosi informacija platformą, kurą numatome bendrai sukurti šio memorandumo pagrindu“, – pažymėjo Lietuvos bankų asociacijos prezidentė dr. Eivilė Čipkutė.

Nauja programinė įranga veiks „vieno langelio principu“ ir leis Lietuvos policijos, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos bei Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnams operatyviai teikti užklausas elektroniniu būdu ir gauti duomenis iš Lietuvoje veikiančių kredito, elektroninių pinigų ir mokėjimo įstaigų bei bankų. Vienas iš šio įrankio privalumų yra popierinių dokumentų naudojimo mažinimas, taip sutaupant ne tik laiką, bet ir finansinius resursus.

Tikima, kad šis modernus programinis įrankis taps sėkmingu viešo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimo pavyzdžiu.